Serwis Canon

CANON

Canon Inc. przedsiębiorstwo powstało w roku 1933 jako Seiki Kōgaku Kenkyūjo.

Rok później wyprodukowało swój pierwszy aparat fotograficzny – dalmierz małoobrazkowy o nazwie Kwanon (nazwa nawiązuje do buddyjskiej bogini miłosierdzia – analogicznie jak nazwa pierwszej soczewki użytej przez tę firmę w ich produkcie – KasyaPa – nawiązująca do imienia jednego z głównych uczniów Buddy).

W 1935 zmieniono nazwę firmy na nowocześniej brzmiącą: Canon. W chwili obecnej Canon oferuje szeroki asortyment sprzętów – od aparatów fotograficznych (lustrzanki i aparaty kompaktowe), kamery, i drukarki.

Przedsiębiorstwo produkuje także sprzęt dla biznesu (wielofunkcyjne drukarki laserowe, kolorowe drukarki biurowe, drukarki wielkoformatowe, skanery, projektory, kalkulatory i oprogramowanie).

W listopadzie 2013 roku firma Canon weszła na rynek monitorów, prezentując zaawansowany technologicznie monitor DP-V3010 o rozdzielczości 4K. Canon aktywnie rozwija także działalność na rynku medycznym – firma produkuje specjalistyczny sprzęt, taki jak cyfrowe aparaty rentgenowskie, cyfrowe detektory typu DR wykorzystywane w radiografii cyfrowej i kamery siatkówkowe.

W 2013 roku Canon przejął holenderską spółką Océ, oferującą drukarki, kopiarki i skanery – w tym sprzęt do druku produkcyjnego, materiały eksploatacyjne, oprogramowanie i usługi. Integracja nastąpiła na mocy porozumienia z 2009 roku, kiedy spółka została wykupiona przez Canon.

Proces połączenia rozpoczął się wiosną 2012 r. i został sfinalizowany w 2013 roku.