Serwis Epson

EPSON

Seiko Epson Corporation japońskie przedsiębiorstwo branży elektronicznej, zajmujące się produkcją drukarek, skanerów, projektorów i innych urządzeń oraz akcesoriów związanych głównie z drukowaniem i wyświetlaniem obrazów.

Przedsiębiorstwo wchodzi w skład Seiko Group. Spółka została założona 18 maja 1942 roku pod nazwą “Daiwa Kogyo Ltd.”, a jej siedziba mieści się w Suwie. Marka Epson funkcjonuje od 1975 roku, a obecna nazwa przedsiębiorstwa używana jest od 1985 roku.

Spółka jest notowana na Tokijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. założona w 1942 r. skromna fabryka zegarków — została później oficjalnym czasomierzem na olimpiadzie w Tokio w 1964 r., notującym i drukującym wyniki zawodników.

Było to bodźcem do stworzenia w 1968 r. pierwszej drukarki pod nazwą „Electronic Printer”, w skrócie EP.

Wkrótce potem do klientów trafił model EP-101 — nasza pierwsza drukarka komercyjna, najmniejsza na świecie, dziecko EP (po angielsku „EP’s son”). Tak narodził się Epson.

W 1990 r. w Amsterdamie założono Epson Europe B.V., która stała się europejską centralą Seiko Epson Corporation mającą siedzibę w Japonii.