Serwis Xiaomi

XIAOMI

Xiaomi chińska spółka prywatna z siedzibą w dzielnicy Haidian w Pekinie specjalizująca się w projektowaniu, tworzeniu i sprzedaży smartfonów oraz aplikacji i elektroniki użytkowej, założona 6 kwietnia 2010 roku.

Pierwszym produktem firmy był smartfon Mi1. Oprócz telefonów firma produkuje również inteligentne opaski, tablety, kamerki sportowe, telewizory,

przystawki smart TV dla telewizorów, powerbanki, słuchawki, inteligentne buty, routery, głośniki przenośne, czajniki, pojazdy segway (Xiaomi NINEBOT”), smartwatche, żarówki Yeelight, akcesoria do telefonów i oczyszczacze powietrza Airpurifier.

Xiaomi prowadzi działalność, wykorzystując popularność Apple Inc. i prowadząc taki sam marketing.

Prezes firmy Lei Jun upodabnia się do wizerunku, jaki miał Steve Jobs, nosząc dżinsy i ciemne koszule oraz naśladując Jobsa sposób zapowiedzi nowych produktów, przez co nazywany jest fałszywym Jobsem.

Pomimo wielokrotnych porównań do Apple’a, Xiaomi utrzymuje, że kieruje się innym zestawem zasad. Xiaomi początkowo nie posiadał sklepów detalicznych ani nie współpracował z dystrybutorami z innych firm.

Zamiast tego wszystkie produkty Xiaomi były sprzedawane bezpośrednio przez stronę internetową spółki.

Od września 2016 telefony Xiaomi stały się oficjalnie dostępne w Polsce dzięki firmie ABC Data, która jest odpowiedzialna za dystrybucję,

choć od niedawna dystrybutorem urządzeń firmy Xiaomi w Polsce jest także CK Mediator.